Domeny regionalne
Domena - adres internetowy

Domena czyli adres internetowy to usługa, która jest równie ważna jak serwer. Dzięki domenie wywołujemy umieszczoną na serwerze stronę WWW. Domenę można przyrównać do nr telefonu.

Wyszukaj domeny
www. *
info Domena czyli adres internetowy to usługa, która jest równie ważna jak serwer.
Dzięki domenie wywołujemy umieszczoną na serwerze stronę WWW.
Domenę można przyrównać do nr telefonu.
 

Szczegółowy cennik domenpoziom.png

Rodzaj domeny
Rozszerzenie Rejestracja     Odnowienie 
Domeny polskie
.pl  15 zł *  promo.png    95,00 zł *
Domeny funkcjonalne com.pl, net.pl   10 zł *  promo.png   74,00 *
Domeny regionalne katowice.pl gniezno.pl    2,99 zł *    promo.png    19,90 *
* rejestracja domen na okres 1 roku,
* wszystkie podane ceny są cenami netto należy do nich doliczyć podatek VAT

 

Co to jest "Domena internetowa"

poziom.png

Domena internetowa jest unikalnym i niepowtarzalnym adresem, pod którym znajduje się Twoja strona WWW. Jeżeli zatem wpiszesz nazwę domeny w przeglądarce internetowej to zostaniesz odesłany na naszą stronę WWW jak każdy inny użytkownik sieci. Co więcej. Otóż nikt nie może mieć takiej samej  identycznej domeny. Dlatego też, jeśli zarejestrujesz ją to staniesz się jej jedynym właścicielem.

Niemniej jednak nie możesz zapomnieć o zasadzie pierwszeństwa, wiele firm ma już zarejestrowaną domenę w sieci. Oznacza to, że im później dokonasz rejestracji domeny tym trudniej będzie Tobie znaleźć interesującą i krótką zarazem nazwę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom i preferencją. Nic więc dziwnego, że decyzja o nazwie domeny jest tak niezwykle istotna. W końcu powinna się ona kojarzyć z Tobą,  a w przypadku posiadania firmy, z nazwą firmy czy prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej.

Przykładem takich domen może być: Logi.pl, onet.pl, interia.pl czy też google.com


 

Krótka czy długa nazwa

poziom.png

Nie raz spotkaliśmy się z niezwykle długimi nazwami adresów internetowych. No cóż to ciekawy sposób na znalezienie odpowiadającej nam i wolnej do tego domeny. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że im dłuższa nazwa tym trudniej będzie ją nam zapamiętać. Dlatego też, gdy jednak postanowimy użyć dłuższej nazwy to byłoby dobrze by wpadała ona w ucho i aby jej wpisanie w wyszukiwarkę nie trwało za długo. No tak, ale zbytnie skracanie nazwy też nie jest dobre. Dlaczego? Kilku literowe nazwy nie zawsze są dobre, gdyż nie mówią za dużo o danej firmie, której to może zaszkodzić poważnie, szczególnie jeśli nie jest ona zbyt znaną marką na rynku.

Co może niektórych zadziwić to to, że każdy z nas zapamięta długą, ale łatwą do zapamiętania logiczną całość niż lakoniczny i nieczytelny ciąg znaków. Dlatego też lepiej zapamiętamy przykładowo Zamowniedrogastroneinternetowa.pl niż Z-N-S-I.pl. Przy tym nie zapominajmy by zbyt długa nazwa domeny nie dawała za dużo okazji do popełniania błędów podczas pisania. Także i tu musimy wykazać się odrobiną wyczucia. W związku z tym dobrze jest gdy adres internetowy składa się z 5-25 znaków.Domena regionalna - gdy .pl zajęta lub działasz w regionie

poziom.png

Kiedy decydujemy się na wybór nazwy domeny warto wziąć pod uwagę rozszerzenie regionalne. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla małych i średnich firm, których obszar działania opiera się na rynku lokalnym. Taki adres określa miejsce funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz obszaru jej działania. Domena regionalna jest też dobrą opcją gdy nazwa w domenie krajowej jest już zajęta przez inną firmę.

Nie rzadko się zdarza, ze przedsiębiorstwa posiadają kilka filii. W tym przypadku korzystne będzie zarejestrowanie domen regionalnych na poszczególne filie, gdyż to ułatwi klientowi określenie lokalizacji interesującej go filii. To niezwykle istotne, ponieważ w ten sposób nasza firma może wyróżnić się spośród konkurencji znajdującej się w tym samym regionie co my. No cóż praktycznie wszystkie firmy mogą dostosować swoją domenę do obszaru działalności. Co więcej, rejestracja regionalnej domeny nie wiąże się z zbytnimi kosztami nawet dla małego przedsiębiorstwa. Z kolei korzyści płynące z jej posiadania znajdą odbicie w liczbie klientów.Znaki specjalne w domenach myślnik 24h

poziom.png

No właśnie, czy warto w nazwie domeny używać myślników, kropek czy też cyfr? I w tym przypadku są dwie opcje. Otóż część ludzi jest zdania, ze tak jest wygodniej i lepiej, gdyż łatwiej to odczytać. Według nich taki adres jest nie tylko czytelny dla ludzi ale i dla wyszukiwarek internetowych. Z drugiej jednak strony przeciwnicy tego pomysłu twierdzą, że myślnik może utrudnić zapamiętanie i spowodować niepotrzebne pomyłki. Niemniej jednak tylko niewielka część adresów internetowych posiada cyfry czy litery. To tylko potwierdza opinię wśród użytkowników sieci, że zdecydowanie lepiej jest wystrzegać się znaków poza literami przy tworzeniu nazwy domeny. No cóż, w końcu im prostsza i łatwiejsza do zapamiętania nazwa tym lepiej dla nas.
 

Pozycjonowanie domen

poziom.png

Znajdujące się w domenie słowo kluczowe nie ma większego znaczenia przy pozycjonowaniu stron internetowych w przypadku, gdy frazy są niezwykle konkurencyjne. Dlatego też, gdy duże przedsiębiorstwo chce zaistnieć w sieci, lepiej zrobi jak w nazwie domeny uwzględni nazwę swojej firmy. Z kolei umieszczanie tego typu słów lepiej się przyda prywatnym internautom używającym mało konkurencyjne frazy. Jeżeli chcemy zwiększyć liczbę odwiedzających naszą stronę użytkowników to możemy wykupić kilka domen, z których internauci zostaną przekierowani na naszą stronę główną. Ciekawym pomysłem jest dokonanie zakupu od kogoś starej domeny, posiadającej jakieś linki oraz będącej o podobnej tematyce do naszej działalności. Jednakże nim ją zakupimy, sprawdźmy czy strona ta była użytkowana zgodnie z obowiązującym regulaminem i czy nie została zablokowana z powodu spamu, gdyż w tym przypadku możemy uzyskać całkowicie odwrotny efekt.


Dostępne domeny regionalne
kazimierz-dolny.pl skoczow.pl
augustow.pl karpacz.pl olawa.pl starachowice.pl
kartuzy.pl olecko.pl stargard.pl
babia-gora.pl kaszuby.pl olkusz.pl suwalki.pl
bedzin.pl katowice.pl olsztyn.pl swidnica.pl
beskidy.pl kepno.pl opoczno.pl swiebodzin.pl
bialowieza.pl ketrzyn.pl opole.pl swinoujscie.pl
bialystok.pl klodzko.pl ostroda.pl szczecin.pl
bielawa.pl kobierzyce.pl ostroleka.pl szczytno.pl
bieszczady.pl kolobrzeg.pl ostrowiec.pl
boleslawiec.pl konin.pl ostrowwlkp.pl tarnobrzeg.pl
bydgoszcz.pl konskowola.pl tgory.pl

Pokaż wszystkie