Domeny regionalne
Domena - adres internetowy

Domena czyli adres internetowy to usługa, która jest równie ważna jak serwer. Dzięki domenie wywołujemy umieszczoną na serwerze stronę WWW. Domenę można przyrównać do nr telefonu.

Wyszukaj domeny
www. *

Domeny regionalne zgorzelec .pl

info Domena czyli adres internetowy to usługa, która jest równie ważna jak serwer.
Dzięki domenie wywołujemy umieszczoną na serwerze stronę WWW.
Domenę można przyrównać do nr telefonu.

Sprawdź, czego możesz dowiedzieć się o Domenach Regionalnych

Domena regionalna jest domeną drugiego poziomu. Z reguły są one niedocenianymi domenami mimo swojej świetności polegającej na możliwościach jakie ze sobą niosą. Nic więc dziwnego, skoro nie każdy wie, że wybór odpowiedniej domeny może sprawić, iż to właśnie nasza strona zostanie odnaleziona, a nie konkurencji. To właśnie ona ma znaczący wpływ m.in. na korzyści wizerunkowe firmy.

No cóż, bardzo często zdarza się tak, że w naszej domenie narodowej (.pl) zostają wykorzystane wszzgorzelecie możliwości rejestracji domeny. W końcu należy ona do najbardziej popularnych domen. Na równi z nią znajdują się także domeny funkcjonalne jak przykładowo .com.pl, .net.pl, .biz.pl, .info.pl. Dlatego też w celu lepszego zrozumienia sensu domeny internetowej powinno się przeanalizować elementy adresu WWW. Tak więc na przykład zgorzelec.pl jest polską domeną narodową, głównego poziomu.

Natomiast TwojaNazwa.zgorzelec.pl to
domena regionalna, którą najczęściej wykorzystują firmy, instytucje oraz mieszkańcy miasta, gminy, powiatu w postaci adresu internetowego np. TwojaNazwa.zgorzelec.pl. Jak widać, już na samym wstępie adres ten informuje użytkownika sieci, że firma, instytucja lub osoba prywatna związana jest z zgorzelecem. Co więcej, otóż domeny regionalne są podstawą do poruszania w wirtualnej przestrzeni. Dlatego też każda z nazw domenowych może zawierać litery, cyfry lub znak '-'. Pamiętajmy jednak, że duże i małe litery nie są odróżniane.

 

 

 

 

 


Dostępne domeny regionalne
kazimierz-dolny.pl skoczow.pl
augustow.pl karpacz.pl olawa.pl starachowice.pl
kartuzy.pl olecko.pl stargard.pl
babia-gora.pl kaszuby.pl olkusz.pl suwalki.pl
bedzin.pl katowice.pl olsztyn.pl swidnica.pl
beskidy.pl kepno.pl opoczno.pl swiebodzin.pl
bialowieza.pl ketrzyn.pl opole.pl swinoujscie.pl
bialystok.pl klodzko.pl ostroda.pl szczecin.pl
bielawa.pl kobierzyce.pl ostroleka.pl szczytno.pl
bieszczady.pl kolobrzeg.pl ostrowiec.pl
boleslawiec.pl konin.pl ostrowwlkp.pl tarnobrzeg.pl
bydgoszcz.pl konskowola.pl tgory.pl

Pokaż wszystkie